Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpět na rozcestí

Working cow horse

***

Tato disciplína je rozdělena na 2 části:

  1. Cow work - kůň zde pracuje s jedním teletem. Musí jej udržet na jednom místě a poté dvakrát hnát po dlouhé stěně kolbiště, při čemž v pravidlech je psáno, že alespoň při tom musí 2x změnit směr. Poté následuje vyvedení telete na kruh ve středu a uzavření velkého kruhu ve cvalu v každém směru. Toto švechno musí jezdec zvládnout za 2 minuty.
  2. Reining - Zde musí jezdec a kůň předvést jednu ze třech reiningových úloh, které určí rozhodčí.

***


Cutting

***

Tato disciplína nejvíce připomína práci honáků na ranči. Jde vlastně o to, oddělit ze stáda dobytka jeden kus a zabránit mu v návratu ke stádu. Výborný kůň je tady opravdu velmi důležitý (opravdu skvělí kůň dokáže za 2,5 minit oddělit dva i tři kusy), protože vlastně většinu práce dělá sám - jezdec nesmí použít výraznější pobídky, jinak může být penalizován.

***

Team penning

***

Tato discplína je podobná cuttingu, akorát se zde pracuje v družstvu a je to ztíženo ještě tím, že jezdci musí oddělit kusy, kteří jsou např. stejné barvy nebo mají stejná čísla. K tomu oddělené tři kusy dobytka jezdci musí zavřít do malé ohrádky uvnitř kolbiště a to vše v časovém limitu (2,5 minut).

***


Disciplín zaměřených na práci s dobytkem je samozřejmě ještě více, ale zde uvádím pouze ty nejdůležitější a ty, které lze vidět i na našich kolbištích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář