Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bájná stvoření

12. 8. 2007

Kelpie

Kelpie byl ve skotské mytologii vodní duch, který měl podobu koně. Prý lákal lidi na svůj hřbet, pak s nimi vběhl do moře, kde je utopil.

***

Jednorožec

Jednorožec je mytologické stvoření, které se podobá koni - akorát že má jeden dlouhý roh vyrůstající ze středu čela. Podle legend se tito zářivě bílý koně vyskytují ve všech lesích severní Evropy a jejich roh má léčivé účinky, stejně jako jejich krev a žíně. Mohou být přemoženi pouze lstí a to takovou, že se nechá v lese, kde se jednorožci vyskytují, procházet panna. Jakmile jí jednorožec zahlédne, pokojně jí ulehne k nohám, dá hlavu do klína a usne. Jejich mláďata se rodí ze zlatou srstí. Příběh o jednorožci pochází z Indie, ale zřejmě je všude známí a oblíbený. V Evropě se stal Jednorožec významným křesťanským symbolem, který značí čestnost, dobrotu a čistotu.

 

***

Kentaur

Polobohové řecké mytologie, to jsou Kentauři. Na pohled byly velmi zvláštní - měli spodní část těla a nohy koňské, ale horní polovinu těla lidskou. V legendách vystupují jako nadmíru inteligentní tvorové, kteří jsou ale považováni za barbary, kteří žili divokým a nezkrotným životem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář