Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpět na rozcestí

Názor autorky :-)

***

Kdybych já si vybírala koníka, tak si vyberu určitě haflinga - jelikož já bych nikdy nezávodila, ani ve westernu, byl by to pro mě ideální koník, parťák na vyjížďky - samozřejmě pod westernovým sedlem a na parelce (to je takový můj ideál :-) ) a nejen parťák na vyjížďky, ale prostě bych chtěla mít koně kámoše - na kterého bych se mohla spolehnout a on by se mohl spolehnout na mě... Samozřemě by to nemusel být jen Hafling, je to v podstatě jedno, ale prostě se mi nějak ty haflingové dostali pod kůži... Ale to jsme někde jinde... Jinak co se týká amerických plemen koní, tak mě nejvíce oslovil Quarter. Nikdy jsem se neměla možnost s koněm tohoto plemene setkat přímo, ale než jsem připravovala toto téma, vyhledávala jsem si o něm informace a velmi mě zaujal. Prostě se mi zdá Quarter takový pohoda koník - vím, že jako u každého plemene, to je individuální a velmi záleží na tom, jak se k němu jeho majitel chová, ale už názor mnoha lidí jej hodnotí velice kladně... Budu ráda, kdybyste mi sem napsali Váš dojem z amerických koních nebo přímo Vaše zkušenosti s nimi či s ostatními plemeny koní, kteří "dělají" western :-) 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hezký

(Veru, 14. 3. 2010 19:55)

moc mě zaujalo tvoje srovnání westernu s anglií. Jsem westerňák a musím říct že máš rozhodně pravdu v tom že mezi námi nejsou jen jemní jezdci. pro příklad ranč kam chodím. Paní majitelka se může "posrat" když koníkovi trošku zatáhnem za hubu, ale to že její synánek pomalu svojí krásný kobylce vždycky ty koutky málem urve a pořád do ní kope. To je v pořádku.

western

(Katy, 17. 1. 2010 17:00)

ahojky, dělám do westernu asi půl roku a nemůžu si stěžovat. Můj názor je že se na to hodí každý kůň se kterým se jeho majitel shodne nejen v ježdění ale i na ohlávce v ohradě.Přeju Tobě a tvým koňským kamarádům hodně společných chvil bez úrazů, spojených se spoustou legrace