Jdi na obsah Jdi na menu
 


Já aktuálně :-)

17. 4. 2009
12.2.2010  - Tak jo, tak jsem praxi úspěšně odstonala :-(. Jela jsem do ČB jen na čtvrtek a pátek, ale aspoň něco. Minulý víkend jsem se ani na koně nedostala, což mě neskutečně štve, ale tenhle víkend pojedu, i kdybych tam musela přes ty přívaly sněhu dojít pěšky. Sníh už mě taky pěkně deptá, protože se v něm s koňma prakticky nic nedá dělat - člověk je takovej neohrabanej a koně koneckonců taky. K tomu na silnici to děsně klouže, takže je to k tomu všemu ještě o hubu. Aspoň že budu mít příští tejden prázdniny...
5.2. 2010 - Konečně příští týden praxe... Sláva - ne že bych se učila, ale alespoň nebudu mít výčitky svědomí, že se neučím :-). Taky se šíleně těším na koníky - Mormonovi jsme tenhle týden koupily novou tmavě modrou vypodloženou ohlávku (už má velikost na velkýho koně 3, jestli mu ještě ta kebule vyroste, asi budeme muset kupovat pro chlaďase :-) ) a krásný černý vodítko s koníkama :-). Jo jo... Tak a už můžeme chodit na procházky bez toho, abychom dělali ostudu :-).
28.1. 2010 -  Dneska je po vysvědčení... No, nedopadlo podle mích představ, ale co, že? Jedna trojka (ještě k tomu z debilní matiky) sice naštve, ale věšet se kvůli ní nebudu - pro mě je nejdůležitější, že mám jedničku z těch pro mě důležitějších předmětů, jako je třeba chirurgie či nemoci, chov nebo reprodukce. No nic... Kobylkám se už pěkně kulatí břicho a začínám mít oprávněný pocit, že Jurka snad čeká trojčata - aspoň podle toho jejího pupku :-). Mormonek je čím dál větší krasavec a myslím si, že nám ho za chvilku budou všichni závidět :-). A ještě z jiného soudku - zítra jede moje králice, moje krásná Siamačka Máňa, ke králíkovi, tak kdyby někdo třeba chtěl králíčátka... Jen jedno je už předem zamluvené :-). Zřejmě budou stříbrný nebo bílý (táta bude bílej)...  Doufejme že nebude žádný problém, ale snad ne... Taky doufám, že se mi bude někdy na jaře hárat Ája, takže budou štěňátka (snad), ale na to je ještě čas... (třeba jí ještě ani nedám připustit). Takže pěkný - dvě hříbátka, králíčata a štěňata... Nemám já krásný život? :-)
29.12. 2009 - Vánoce byly jak jinak tak suprové - dostala jsem nový notebook (mimochodem absolutně perfektní, nový, rychlý, s Windows 7) a spoustu knížek, ze kterých mám strašnou radost - asi nejvíc z knihy Přirozený výcvik koní, která je skvělá a velmi inspirující a hlavně - hodně mi opět vysvětlila a pomohla pochopit, a to jsem z ní přečetla jen pár prvních stránek. Taky z knížky Celostní ošetřování kopyt, protože tato problematika mě víc než jen zajímá. Navíc je doma hrozná pohoda, u koní taky... Navíc nám u koní přibyl nový parťák - je to roční, nádherná, hnědá ... Růženka :-). A je to ochočená laň, která nám pomáhá kydat a nechá se drbat :-).

Obrazek

12.12. 2009 - Tak to máme jisté - na jaře budou dva hříbošci :-). Je to super! Dvě hříbata jsou mnohem lepší, než jedno - sice bude dvojnásobná práce, ale malý se aspoň vyblbnou spolu a podle mě bude i "puberta" probíhat lépe než třeba u Mormona, kterej se neměl s kym vykravit, takže mám radost :-). Další radost mi dneska udělalo počásí - totiž konečně sněží a já se hrozně těším na focení koníků ve sněhu, třeba Mormon ve sněhu je úžasnej, jak je tmavej...
13.11. 2009 - Koukám, koukám, jak to všechno hrozně rychle utíká. Za chvilku tu jsou Vánoce, pak jaro a snad hříbošci :-). Jsem moc ráda, že mám teďka prodlouženej víkend - minulej jsem celej strávila na Šumavě, kde mi bylo sice naprosto skvěle, ale po koních se mi šíleně stýská :-(. Takže snad se teďka dostanu na koně minimálně 2x :-). Tenhle tejden jsem měla taky praxi. Třeťák je na praxe fakt skvělej - žádná "hnojárna" jako v prváku a druháku, ale spíš je to už fakt zaměřený na veterinu (ne že by mě v prváku a druháku praxe nebavily, ale tohle je fakt už něco jinýho). Takže jsem si třeba dneska vykastrovala 7-8 kanečků, hodně jich natetovala, taky jsem se naučila napojit koně z petky :-), odčervit ho, podat mu tablety a další a další věci, které mě prostě baví :-). Jo jo, sice na tuhle školu častio nadávám, ale ve skutečnosti bych neměnila, fakt...  
28.10. 2009 - Škola je už v plném proudu, ovšem mně se stále daří dělat, jako že ještě neni :-). Jinak konečně jsme zkompletovaly vybavení na koníky - to vyžadovalo koupi nové podsedlovky, přehození podbřišníku a další čachry, ovšem výsledek se dostavil. Ovšem co považuji za nejdůležitější je fakt, že už stojí kruhovka, což je úplně úžasné a hned jsme jí zapojily do plného provozu :-). Ne, opravdu v ní neděláme napojení (i když, pravda je, že to trochu láká), ale práce v ní je dost - hodí se hlavně co se týká ježdění, ale celkově - člověk pracuje s koněm a není otrávován dalšíma dvěma :-). Den už se krátí, brzy je tma, takže koně se vrací zase na nějakej ten čas do boxu, ale myslím si, že jim to problém nedělá. Poslední dobou jsem se doslova na stránky vykašlala, ale jak říkám - není moc času a když je, nějak není chuť.
29.8. 2009 -  Poslední dobou se mi nějak nedostává času - a to je už konec prázdnin. Jinak Jurka mi dělá jak radost, tak starost. Moc mě teďka potěšila, jelikož za mnou běhala opravdu jak pejsek :-) - prostě kam jsem šla já, tam šla i ona a to dokonce i od koní a bez vodítka, což je super... Akorát začíná trochu zlobit co se týká nasedání - šklebí se, ale myslím, že už jsem přišla na příčinu, tak to musíme vypilovat. Taky jsem si všimla, že je na břiše kousek od vemínka pokousaná zřejmě on hovad či nějakých much do krve a velmi jí to tam svědí - o čemž svědčí to, že miluje momentálně drbání na břiše :-). Jinak co - ach jo, nechce, nechce, nechce se mi do školy... Pomyšlení na Budějovice mi přivádí otáčení žalůdku o 360 stupňů, fakt... Ještě pomyšlení na ročníkovky a hysterický záchvat je tu... :-). Ale prázky jsem si užila, to je fakt - zřejmě nejlíp za poslední roky. Co se dá dělat - všechno jednou končí...
15.7. 2009 - Dlouho na stránky nic nepřibylo - není čas, není čas, není čas :-). Obden u koní, a celkově pořád v tahu... Mám spousta nových fotek, i když u koní teď ani není moc času fotit... Jinak Jurka včera zase povozila ochotně děti - jsem moc ráda a udělala mi radost. Sice byla línější a dělala mi potom problémy s tím, že nechtěla na ruce naklusat (což normálně zvládá jen na to, že prostě já naklušu :-D ), ale zase - bylo skoro 30 stupňů, tak se ani není čemu divit... Taky Minda už chodí pod sedlem a koně mají ještě větší výběh :-). Taky se už začíná pracovat na kruhovce... Prostě vypadá to, že se všechno začíná obracet k lepšímu... Příští tejden se zřejmě pojedem mrknout na Ixion na Mérény a zajezdit si - musíme si trochu jezdecké dovednosti oprášit, aby jsme byly fit na ty naše kobyly :-). Jinak co se týče králíčat - bohužel dvě zemřeli, což mě mrzí a štve, ale mám aspoň toho jednoho mrňouska... Je hnědo-stříbrný a co nejdřív ho určitě zdokumentuju :-).
2.7. 2009 - Tak dneska to bylo pěkně na prd... Sice jsou prázdniny, ale ty buřiny mě fakt štvou - dneska pořád pršelo takže žádná práce s koňma... Aspoň jsme namazaly sedla a uzdečky - normálně se k tomu nedostaneme a akorát jsme se s koňma pošišmaly. Takže nic moc... Jinak novinka z jiného soudku - mé králici se narodili 3 králíčátka, snad přežijou, dneska to vypadalo že snad budou OK :-).
1.7. 2009 - Hurá prázdniny :-) - hurá, čas na koně! Hurá sluníčko! :-D. Jinak vysvědčení dopadlo dle mích předpokladů, koníci mi stále dělají větší radost - teda Jurka mi v pondělí, když jsme koně pouštěli domů, zdrhla k daňkům - mrcha v klidu klusala domů, pak viděla skulinku a pryč... Kobylka je vychytralá! :-) - a ty dva troubové samořejmě za ní :-). Jinak jsme s Jurkou skákali (ve volnosti), myslela jsem, že jí to bavit nebude, ale opak je pravdou - byla z toho nadšená! Taky jsme vystupovali na skokánek - další pro ni zábavná činost :-). Prostě teď tak nějak blbnem :-).
19.6. 2009 - Tak jsem tak nějak úspěšně pomalu absolvovala druhý ročník... Vypadá to na jednu trojku, což není zrovna můj ideál, ale nehorší to taky není... Jinak mám ta sebou další praxi - a to v Bílsku. Co dodat - skvěle strávený čas. Jelikož mi byly mečící zvířata vždycky sympatická, na kozí farmě se mi moc líbilo. Ovšem co je nejdůležitější - seznámila jsem se zde s moc milým pánem, majitelem farmy, panem Špatným, který shodou okolností je instruktorem horsemanshipu a horsemanshipu se věnuje již přes 15 let a s jeho úžasnýma koníkama - Viky a Kačenkou, které se před cca 3 týdny staly maminkama :-). Rovněž jsme se s ním domluvily a zřejmě pojedeme do Bílska snad o prázdninách a on snad přijete o prázninách taky k nám... Tak doufejme, že to vyjde :-)
29.5. 2009 - Mám po praxi... Moje dojmy? Je mi to líto. Moc se mi to líbilo, i když jsem si někdy připadala jako naprostý negramot :-). Zrovna když jsem se přestávala bát, tak už je konec. Ale můžu říct, že jsem se toho spoustu naučila - MVDr. Katka Nováková je opravdu skvělá a měla s námi obrovskou trpělivost a ač jí to možná nepřijde, hrozně moc nám toho dala, možná i nějakou tu sebedůvěru :-). To, co jsme viděli a co jsme si vyzkoušeli bylo skvělé... Protože i naprosté banality, jako očkování štěňat, odčervení koní, koz a štěňátek, kastrování,... jsou pro nás důležité - právě proto, že jsou to ty banality, které prostě musíme znát. Taky jsem zjistila, že veterina není žádný med, ale že stejně je to prostě ONO - to, co chci dělat... :-) .
25.5. 2009 - Tak dneska jsem poprvé byla s veterinářkou v "terénu". Nejprve jsme nás vzala mrknout se na očkování králíků a pak se šli očkovat štěňata. Ukázala nám, jak se očkuje a pak jsme malý očkovaly sami :-). Bylo to super... Ale zpátky ke koním. Koníci mají novej výběh, což je bomba, páč je pěkně velkej, mají tam skvěle vymyšlenou vodu a prostě se mi tam líbí :-). Navíc nové lano se osvědčilo, je super. No co, tenhle tejden mám skoro volnej, tak na koních budu často :-). Taky snad budu mít trochu čas něco pořádnýho přidávat na stránky, ne jen takový "frky".  
22.5. 2009 - Tak mi konečně přišlo ono vytoužené lano :-). Je super, se těším na sobotu, až ho vyzkouším :-). Příští tejden jsem na praxi doma, takže pohoda - navíc se na ní hrozně těším, páč budu jezdit s veterinářkou, což je bomba :-). Hned v neděli jdu očkovat a tetovat štěňátka, prostě super, fakt se moc těším... Navíc v týdnu snad dorazí na koníky kovář, a začne se stavět ta kruhovka, takže vypadá všechno dobře... Dokonce jsem si znova objednala knížku tak doufám, že PPL dorazí co nejdřív :-). Do prázdnin k tomu zbívá jenom malinko, z toho jsem dva týdny na praxi...
15.5. 2009 - Dneska mám kupodivu dobrou náladu, i po těžkém týdnu ve škole :-). Dneska se mi totiž posílá konečně lano na PNH pro Jurku (pěkný, černý), takže snad zezačátku příštího tejdne příjde. Konečně jsem objednala... Objednala jsem ho tady, tak se jukněte, myslím, že by si tam každý něco vybral :-). Ale bohužel mi napsali z vydavatelství, že knížku Celostní ošetřování kopyt už nemaj, tak si to musím objednat jinde, no... Jinak mám fakt dobrou náladu, protože koníci mají novej výběh a konečně se bude stavět kruhovka - takže SLÁVA! Taky Mormon slavil ve středu narozky, tak snad někdy až bude čas dodám o něm videjko - k narozkám :-).
23.4. 2009 - Tak... Dneska mám po praxi na Vondrově... Moje dojmy? Každopádně jsem ráda, že jsem tam byla, každá zkušenost je k nezaplacení. Alespoň vím, jak to funguje ve velkých stájích kde je spoustu koní (50). Taky jsem si konečně zase zvykla na velký koně :-). K tomu jsem viděla řadu tréninků na jízdárně, mluvila fakt ze zkušenýma lidma co se týče koní a jsou to fakt jen lidi a hlavně - co se týče Vondrova fakt v pohodě a krásně se s nima kecá o koních :-). Taky jsem zjistila, jak se koně od sebe nauvěřitelně liší a že každý je fakt individualita... A jaký koník mě zaujal nejvíc? Asi malej westerňáček, paintík Dandy a super hodný zlatíčko obrovský mazlivý Starokladrubský vraník Sam. Taky takový "střívko" Drak :-). Prostě jo, líbilo se mi tam... Prostě pohoda - koně super, lidi super, prostředí super :-). Ale radši se vrátím k Jurce :-D.
17.4. 2009 - Konečně jsem sehnala knížku, kterou dlouho sháním - totiž Celostní ošetřování kopyt, už jí mám objednanou, tak jen čekám, až konečně dorazí :-) - už se hrozně moc těším, páč za 1. mě začínaj kopyta koní zajímat čím dál tím víc a za 2. toto téma jsem si vybrala na ročníkovej projekt a máme naplánovanou i praktickou práci, tak jsem zvědavá, jak se nám to podaří splácat :-). Jinak rovněž se chystám konečně objednat lano na PNH pro Jurku, už ho mám i vybraný...