Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koňské desatero

20. 3. 2008

1. Ohlodávání

Přispěj svou troškou do mlýna architektury a ohlodávej stěny boxu, dvířka, ohrady nebo jakékoli jiné dřevěné předměty.

***

2. Čerstvá podestýlka

 Je naprosto v pořádku, když se vyčůráš doprostřed čerstvě nastlaného boxu. Člověk potom ví, že si ceníš jeho práce.

***

3. Frkání

Lidi mají rádi, když na ně někdo prská. Je tvou povinností abys jim coby rodinný miláček vyhověl.

***

4. Řehtání

Protože jsi kůň, čeká se od tebe, že budeš řehtat. Tak řehtej - a hodně. Tvůj majitel bude mít radost, až uslyší, jak hlídáš stáj a komunikuješ s ostatními koňmi. Obzvláště to ocení uprostřed noci, když sladce spí doma v posteli. Člověk totiž nezná lepší pocit, než když musí být pozdě v noci vzhůru a poslouchat to nekonečné: "ihahá, ihahá..."

***

5. Stravování

Nezapomeň roztahat seno po celém stání, obzvlášť když je čerstvě podestlané pilinami, a pak vše důkladně promíchat. Vzniklá směs je pro tvého člověka výzvou a všichni dobře víme, jak lidi milují výzvy. Koneckonců, aspoň to tvrdili, když nás kupovali.

***

6. Olizování

Než začneš svého člověka olizovat, vždycky se napřed pořádně napij. Člověk má raději čistou hubu. Taky nezapomeň vlastní hlavou pečlivě vytřít místa, na nichž si ho předtím oslintal.

***

7. Vrata

 Jakákoli vrátka třebas jen pootevřená jsou pozvánkou k utužení fyzické kondice tvé i tvého člověka. Vrátka rozraz, a pak jen poklusávej kolek mimo dosah člověka, který zběsile běhá a snaží se tě chytit. Čím déle vytrváš, tím větší povyražení poskytneš všem zúčastněným.

***

8. Skotačení

 Jestliže při skotačení ve výběhu ztratíš půdu pod nohama, použij některého z přítomných koní, aby zbrzdil tvůj pád, a aby ses sám nezranil. Jen tak bude ten nechutný veterinář chodit k ostatním a ne k tobě.

***

9. Návštěvy

 Rychle odhadni, který z návštěvníků má z koní strach. Smýkej sebou na úvazku, hlasitě řehtej a ceň zuby směrem k této osobě. Pokud couvne a začne ječet, mrskni ocasem, podusávej nohama a jemně zarži, aby viděl, že tě opravdu vystrašil.

***

10. Kočky

Když stojíš uvázaný, snaž se kolemjdoucí kočce přišlápnout ocas. Věci dostanou rychlejší spád!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(Tykynek, 18. 10. 2009 20:54)

ahojky mas to tady hezke dyztak mrkni na muj blog: terkatyky.blog.cz

Re: :-)

(EVA, 20. 11. 2012 6:59)

JAK SE JMENUJES TY

HUSTÝ -BOMBA

(EVA, 20. 11. 2012 6:56)

FAKT KŮL SRANDY-VIDEA